Florbalový camp od roku 2011

Jak to všechno začalo

V době, když jsem byl poprvé ve Finsku tak se psal rok 2006. Internet byl v plenkách, sociální sítě neexistovaly a na YouTube jsi mohl najít srandovní videa s kočkami, rozhodně ne ale florbal.

Uběhlo několik let a mi pořád rezonovalo v hlavě jak zpřístupnit finský florbal Česku a lépe řečeno českým hráčům. Tu a tam se stalo, že přijel do Česka nějaký finský tým a já byl obvykle v první řadě, abych se díval. Líbil se mi herní styl jaký Finové tehdy praktikovali - hodně pohybu, techniky, střelby a nečitelnosti. Možná i proto mě vždy táhlo jít hrát do Finska. Ikdyž byly tehdy i zajímavé nabídky ze Švédska, vždy jsme se rozhodl pro Finsko. 


Načerpal jsem mnoho inspirace a zkušeností a říkal jsem si, že by bylo cool tohle všechno začít předávat dále. V roce 2011 jsem konečně posbíral odvahu a čas a otevřel jsem tehdy první turnus florbalového campu. Nemusel jsem přemýšlet dlouho, jak se camp bude jmenovat a slovo Salibandycamp bylo na světě.


Know-how o florbale

V roce 2011 proběhl první ročník Letního florbalového campu a já se těšil na další rok. Od roku 2011 jsme nevynechali ani jeden ročník a za těch několik let se ze Salibandycampu stalo synonymum pro letní, florbalové tábory.

Je více než jasné, že tím jak se rozvíjí florbalový camp, tak se rozvíjím i já, jako trenér a kromě samotného finského stylu přidávám do programu a náplně campu i své zkušenosti ať už se Superligy, či z mužské reprezentace. Kromě mě se na campu objevují i známe florbalové osobnosti ať už z české Superligy, z reprezentace juniorů, ale i z reprezentace mužů. Všechno tohle dohromady, skvělé trenérské vedení, výborní hráči, zkušenosti, vytváří jedinečný mi Know-how o florbale, které se jen tak někde nedozvíš. Chci ať si z campu odvezeš nejen tyto zkušenosti, nově nabyté informace, ale taky nové kamarády, inspiraci a motivaci.

Florbalový camp

Pamatuju si dodnes, když mi bylo 11 let, taťka a mamka mě přihlásili na můj první, florbalový camp. Už si nevzpomenu na název, ale pamatuju si na to jak úžasný týden to byl. Vím, že když jsme tehdy přijel z campu, cítil jsem na sobě, že mám lepší střelu, lepší techniku a jsem na tom lépe fyzicky. Tehdy se na florbalové campu makalo a já přijel jako vyměněný. Proto vím, že florbalové campy fungují a během krátké doby se dokážeš posunout na další ležel a v další sezóně válet!

V roce 2011 jsem rozjel florbalové campy, kterými prošlo bez mála 1000 dětí a pokud každý odjel nadšený jako já tehdy, tak mám obrovskou radost a vím, že vše dává smysl. Florbal potřebuje nadšence, srdcaře. Já se za jednoho z nich považuju a kdo ví, třeba se na jednom z našich dalších florbalových campů podaří zažehnout jiskru v srdci jednomu z Vás do té míry, jako kdysi mě očaroval florbal.

Těším se na Vás na Salibandycampu

Pavel Brus